Uważna medytacja

Pobierz w Google Play na urządzeniach z Androidem i korzystaj z 200 medytacji kierowanych przez dzisiejszych wiodących ekspertów medytacji. Udostępnij wszystkie urządzenia z obsługą Chromecasta.

Ta wymagająca i czasami intensywna dokuczliwa strona medytacji jest rzadko wymieniana w literaturze naukowej. Jednak ta wymagająca, czasami intensywnie nerwowa strona medytacji jest rzadko wymieniana w literaturze naukowej - mówi Jared Lindahl, profesor wizytujący nauk religijnych na Uniwersytecie Brown, zainteresowany neurobiologią i buddyzmem. Wraz z Willoughby Britton, psycholog i adiunkt psychiatrii w Brown, obaj medytujący współautorowali badania, które dokumentują i tworzą taksonomię dla wariantowej fenomenologii medytacji. Artykuł, opublikowany w Plos One, jest początkiem trwającej serii badań. Tylko dlatego, że coś jest pozytywne i korzystne nie oznacza, że ​​nie powinniśmy być świadomi szerszego zakresu możliwych efektów, jakie może mieć ", mówi Lindahl.

HI Giovanni, Dziękuję za wyjaśnienie najbardziej popularnej praktyki medytacji. Mam jednak pytanie, oświecenie jest tym, czego szukam. Duchowy wzrost, ciche ego, spokój umysłu, czakry równowagi, otwarte trzecie oko, podnoszenie wibracji, wszystkie takie rzeczy. Zacząłem od uważności, ale nie wiem, dokąd iść stąd. Gdybyś mógł mi pokazać drogę, byłabym naprawdę wdzięczna. Przepraszam, że angielski nie jest moim pierwszym językiem, jeśli popełniłem błędy.

Synchronizacja mistrza Charlesa Współczesne medytacje ścieżek dźwiękowych łączą naukę ze starożytną sztuką medytacji ... odkryłem, że mają one natychmiastowy efekt, uspokajający i rozwijający się od pierwszego momentu ich słuchania ... wszystkich medytujących ścieżek dźwiękowych, których wysłuchałem W ciągu ostatnich kilku lat, nigdy nie doświadczyłem żadnych, które wydały ten szczególny zauważalny efekt tak szybko.


Vipassana jest bardzo bezpośrednim podejściem, w którym zauważasz każdy zmysłowy i psychiczny przebieg, gdy rodzi się i przebije się lub przesuwasz swoją świadomość na całym ciele, aby obserwować doświadczenia sensoryczne, które dotykają wiązki / koncentrują swoją świadomość. Celem jest ostateczne przesunięcie świadomości do punktu, w którym można postrzegać pojedyncze chwile, a tym samym zobaczyć nietrwałą, niezadowalającą i autonomiczną naturę jaźni i rzeczywistości. Po tym, jak wszystko zaczyna drżeć, ostatecznie zyskujesz Wnikliwość w bezpośrednim naturze rzeczywistości od Streamentry poprzez pełne oświecenie. Aby praktykować Vipassanę poprawnie, musisz być skłonny do przestrzegania skomplikowanych instrukcji do tego listu i robić to tak, jakby twoje słychać było w ogniu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Medytacja i pomoc? Korzyści i zaskakujące minusy sztuki medytacji

Pierwsze kroki - medytacja