Pierwsze kroki - medytacja

Lepsza koncentracja prowadzi do lepszej skuteczności, większej kreatywności, zmniejszenia stresu i obecności: możliwości pełnego zanurzenia się w sytuacji.

Senność: Wielu ludzi śpi, kiedy próbują medytować. Może to być spowodowane tym, że nasze umysły są po prostu nadmiernie stymulowane, lub może dlatego, że nasze ciała są zmęczone i potrzebują trochę czasu. Tak czy inaczej, istnieją skomplikowane sposoby, aby obudzić się, abyśmy mogli angażować się w medytację. Wyprostuj swoją postawę. Otwórz oczy. Spróbuj spacerować medytacją. Zamiast używać oddechu jako kotwicy uwagi, spróbuj słuchać dźwięków. Lub, rozwińcie wzór uczuć, na który skupimy się: na przykład poczuciu oddechu przechodzącym i wychodzącym z nozdrzy, a następnie membrany unoszącej się i opadającej, a następnie łagodnym wietrze powietrza tuż nad ustami.

Qigong (również chińskie lub chi chińskie) to chińskie słowo, które oznacza uprawę energii życiowej "i jest ćwiczeniem ciała i umysłu dla zdrowia, medytacji i treningu sztuk walki. Zwykle dotyczy to powolnego ruchu ciała, wewnętrznego skupienia i regulowanego oddechu. Tradycyjnie praktykowano go i nauczano w tajemnicy w chińskich tradycjach buddyjskich, taoistycznych i konfucjanistycznych. W XX w. Ruch Qigong włączył i popularyzował medytację Daoist, a głównie ćwiczył koncentrację, ale także sprzyja krążeniu energii w trybie wewnętrznym alchemicznym "(Kohn 2008a: 120).

Słowo medytacyjne niesie różne znaczenia w różnych kontekstach. Medytacja jest praktykowana od starożytności jako składnika licznych tradycji religijnych i przekonań. 5 Medytacja często wymaga wewnętrznego wysiłku, aby w jakikolwiek sposób samoregulować umysł. Medytacja jest często wykorzystywana do wyczyszczenia umysłu i łagodzenia wielu problemów zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi, 6 depresji i lęku Można to zrobić siedząc lub aktywnie - na przykład mnisi buddyjscy angażują świadomość w swoim codziennym życiu, Jako formę treningu umysłowego. Koraliki modlitewne lub inne przedmioty rytualne są powszechnie używane podczas medytacji, aby śledzić lub przypominać lekarzowi o pewnym aspekcie tego treningu.

Skończyłam książkę i płytę. Czułem, że spałem lepiej po pierwszym tygodniu. "Urodzony niespokojny" i utkwiony w tricykluźnych przez 40 lat to najlepsza terapia, jaką kiedykolwiek spotkałem. Będę kontynuować tak długo, jak długo i mam nadzieję, że to zachęci innych do spróbowania. Kupiłem egzemplarz książki dla mojej szerszej ustawy, która cierpi z powodu stresu pracy i komentarza po przeczytaniu pierwszych kilku rozdziałów, nie czułem się dziwolągiem ". Dziękuję bardzo.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Medytacja i pomoc? Korzyści i zaskakujące minusy sztuki medytacji

Uważna medytacja